Na svete je veľa zásnubných prsteňov, no niektoré z nich sa zapísali do histórie svojimi nositeľkami a v neposlednej rade svojou krásou a cenou. Tu vám ponúkame tých 10 najznámejších.

 

1. Princezná Diana a Kate Middleton - Modrý zafír s diamantmi 

 Charles, princ z Walesu, požiadal o ruku vo februári roku 1981 lady Dianu Spencerovú. Diana sa na verejnosti prezentovala prsteňom s modrým zafírom, obklopeným diamantmi, vyrobeného z  bieleho zlata. (Diana si prsteň vybrala úplne sama!)

Údajne tento prsteň nebol vyrobený na zákazku, ale bol súčasťou kolekcie Garrard, ktorá bola všeobecne na predaj.

Princ William, vojvoda z Cambridge, dal matkin prsteň Kate Middletom, pri žiadosti o ruku v roku 2010, aby sa zachovala pamiatka na jeho matku, princeznú Dianu.

Prsteň je absolútne nadčasový. Tmavomodrý zafír s diamantmi vyzerá rovnako fantasticky na prste Kate, tak ako predtým na prste princeznej Diany.

 kate split1 z

2. Jacqueline Kennedy: Prsteň so smaragdom a diamantmi

Príbeh Jacqueline a Johna začal 24. júna 1953 v reštaurácii v Bostone, kde John požiadal Jacqueline o ruku. V prsteni je vsadený smaragd s hmotnosťou 2,84 karátu a diamant s hmotnosťou 2,88 karátu. Ich krásu zdôrazňujú menšie diamanty, ktoré ich obklopujú.

Tento jedinečný zásnubný prsteň nikdy nestratí na svoju ikonickú príťažlivosť, tak ako príbeh Jacqueline a Johna Kennedy.

jackie kennedy engagment ring

 

3. Elizabeth Taylor: Diamant so smaragdovým brusom

Elizabeth Taylor sa v priebehu svojho života vydala celkom osemkrát! To je celkom dosť zásnubných prsteňov. Ale zo všetkých tých prsteňov jeden vyniká najviac. Je ním prsteň s diamantom, ktorým ju obdaroval jej tretí manžel, filmový a divadelný producent Mike Todd. Diamant v prsteni má smaragdový brus a hmotnosť 29,4 karátu.

elisabeth taylor ring

 

4. Marilyn Monroe: Platinový prsteň s diamantmi so smaragdovým brusom

Basketbalová legenda Joe DiMaggio v januári 1954 očaril svoju milovanú Marilyn prsteňom s platiny, v ktorom po celom obvode žiarilo 35 diamantov so smaragdovým brusom. Hoci tento vzťah nevydržal, jednoduchá elegancia tohto diamantového prsteňa je dôvod, prečo je tento štýl obľúbený dodnes.

mm eternityband

 

5. Mia Farrow: Diamant v tvare slzy

Mia Farrow dostala tento nádherný prsteň s 9 karátovým diamantom v tvare slzy od Franka Sinatru v júni 1966. Pár sa zosobášil v Las Vegas. Hoci toto manželstvo vydržalo len dva roky, tento prsteň zostane ikonou medzi diamantovými zásnubnými prsteňmi.

mia farrow ring

 

6. Queen Elizabeth II.: Diamanty v platine

I keď tento prsteň nepatrí určite medzi najdrahšie kúsky kráľovnej Alžbety, má svoju citovú a symbolickú hodnotu. Je to platinový prsteň s 3-karátovým diamantom s piatimi menšími diamantmi po bokoch. Prsteň, ktorý princ Philip daroval v roku 1947 princeznej Elizabeth je stelesnením nenápadnej elegancie a je trvalou súčasťou kráľovninej šperkovnice.

royal wedding ring queen elizabeth fancywedding wordpress

 

7. Beyonce: Diamant so smaragdovým brusom v platine

Táto 18-karátová kráska je z dielne šperkárky Lorraine Schwartz. Tento prsteň Beyonce daroval Jay Z. Smaragdový brus a veľkosť mu dodáva na dramatickosti. Jednoduchá obruba mu dodáva iskru. Pre kráľovnú popu len to najlepšie.

beyonce ring

 

8. Jeniffer Aniston: Diamant v žltom zlate

Tento veľkolepý zásnubný prsteň daroval Jeniffer jej manžel Justin Theroux. Diamant je vybrúsený do tvaru radiant a je vsadený do jednoduchej obruby zo žltého zlata. I keď si tento pár svoju súkromie stráži, Jennifer rada prezentuje tento krásny šperk na červenom koberci.

jennifer anniston ring

 

9. Kim Kardashian: Ovál diamant

Nech už je váš názor na ňu akýkoľvek, tento prsteň vyzerá na jej prstenníku úžasne. Kanye West v roku 2013 požiadal o ruku s týmto oslňujúcim prsteňom s 15-karátovým diamantom. Kanye vraj išiel do krajnosti, aby bol prsteň vyrobený s tým najlepším a bezkonfliktným diamantom. Výsledok je viac ako veľkolepý.

kardiashian ring

 

10. Angeline Jolie: Prsteň s diamantmi so smaragdovým brusom

Tento populárny holywoodsky pár bol svoj od roku 2014. Aj tento zväzok nevydržal, prsteň, ktorý jej Brat daroval je úchvatný. Brat Pitt údajne celý rok spolupracoval s klenotníkom Robertom Procokop a navrhol prsteň, ktorý dokonale padne na prst Angeliny. Je neuveriteľný, dramatický , elegantný a určite sa oplatilo naň počkať. 

angelina jolie ring