Zásnuby, krok, ktorým dávate svojmu okoliu dôkaz, že máte vážny vzťah, počítate v budúcnosti so svadbou a túžite navždy žiť po boku svojej lásky.

Zásnubný prsteň je symbolom vašej lásky a oddanosti. V poslednej dobe si všímame, že čoraz viac mužov prichádza vyberať zásnubný prsteň so svojou vyvolenou. Je to jedna z možností, my však odporúčame: NIET NAD ROMANTICKÉ PREKVAPENIE! Ako však potom vybrať ten správny prsteň? Poskytneme vám niekoľko rád, ktoré vám pri tejto voľbe pomôžu.

 

 • STANOVTE SI CENOVÝ ROZPOČET

  Pred kúpou prsteňa je dobré, ak si stanovíte cenový rozpočet. Od toho sa potom odvíja výber vhodného prsteňa pre vašu partnerku. Od výberu kovu až po výber osadeného kameňa. Skúsený zlatník vám bude v tomto určite nápomocný.

 

 • VŠÍMAJTE SI SVOJU VYVOLENÚ

  Keď ste s ňou, všimnite si, aké šperky nosí. Sú z bieleho zlata, žltého zlata, prípadne z ich kombinácií? Preferuje výrazné kúsky, extravagantné alebo má radšej jednoduchšie, nenápadnejšie šperky? Akú farbu kameňov preferuje? Prípadne vôbec nenosí šperky?

  Pri výbere vám môže pomôcť aj osobnosť vašej partnerky. Je skôr extrovertný typ? Je rada v spoločnosti priateľov a známych? Rada by sa v spoločnosti pochválila novým šperkom? Zvoľte teda výraznejší prsteň, možno aj inú farbu kameňa ako bielu.

  Je to typ elegantnej dámy alebo je športový typ? Vtedy skúste vašej láske vybrať prsteň jednoduchý, no napriek tomu žiarivý a podmanivý.

 

 • AKO VYBRAŤ TÚ SPRÁVNU FARBU ZLATA , PRÍPADNE INÝ KOV

  Zlato, drahý kov, ktorého žltá farba lákala od nepamäti objaviteľov i dobyvateľov. No práve táto typická žltá farba v súčasnosti nie každej žene vyhovuje. Dnes je moderná biela farba zlata. Ak sa neviete rozhodnúť medzi týmito farbami, vyberte šperk z kombinácie bieleho a žltého zlata, či zo „znovuobjaveného“ červeného zlata (niekto ho nazýva ružové).

  Ak by ste chceli ten najväčší luxus, môžete vybrať prsteň vyrobený z platiny. Je to ten najluxusnejší drahý kov, z ktorého môžete mať vyrobený šperk.

 

 • DIAMANT, INÝ DRAHOKAM, ČI SYNTETICKÝ KAMEŇ?

  Ak vám to rozpočet nedovoľuje, môžete dať do prsteňa osadiť syntetický kameň – kubický zirkón. No musíte rátať s tým, že takýto kameň po čase stratí svoj lesk a iskru.

  Najvhodnejšou voľbou pre vás je určite diamant, kráľ medzi drahokamami. Diamanty od nepamäti fascinujú človeka. Ich prirodzená krása určite dokáže zvýšiť tep každej žene. Diamant nikdy nestratí svoj lesk a iskru.

  Dnes už nie je pravidlom, že zásnubný prsteň musí mať kameň bielej farby, aj keď je to najčastejšia voľba. Ak dáma vášho srdca už má obľúbený drahokam, máte jednoduchú voľbu. Môže to byť červený rubín, zelený smaragd, chromdiopsid, modrý zafír či topáz, ružový morganit či ruženín, žltý citrín, fialový ametyst i ďalšie. Výber je veľký.

  Odporúčame sa zamerať na prsteň s jedným kameňom (diamantom alebo iným drahokamom), tzv. solitér. On bude pútať pozornosť, nie množstvo kovu. A nakoniec, je oveľa jednoduchšie v budúcnosti upraviť veľkosť prsteňa.

 

 • AKO SPRÁVNE VYBRAŤ VEĽKOSŤ PRSTEŇA?

  Už máte svoju lásku „zmapovanú“, vybrali ste typ prsteňa, farbu zlata, drahokam, lenže, ako správne vybrať veľkosť prsteňa?

  Najjednoduchší spôsob, ako zistiť veľkosť prsteňa je zmerať prsteň, ktorý nosí a sedí jej. Neodporúčame merať veľkosť prsteňa rozličnými metódami, ako sú napríklad meracie papierové prúžky, meranie obvodu motúzom, metrom a podobne. Takéto meranie je nepresné. Dobrý zlatník dokáže na základe informácií od vás veľkosť prsteňa odhadnúť. Hlavne vás musíme upokojiť, ak veľkosť prsteňa neodhadnete správne, my vám veľkosť aj dodatočne upravíme presne na prst vašej partnerky.

 

 • ZÁSNUBY NEDOPADLI PODĽA VAŠICH PREDSTÁV, ČO TERAZ?

  Ak sa stane, že zásnuby nedopadnú tak, ako ste si predstavovali, kontaktujte nás, určite nájdeme riešenie k obojstrannej spokojnosti. Všetko závisí na vzájomnej dohode a komunikácii.